Nowy sezon treningowy 2020 / 21

MTT-UKF_171

„UKF – Urban Knife Fighting”

UKF to bardzo zbliżony do Krav Maga system walki nożem i walki wręcz.

W szkoleniu UKF dla cywili bardzo duży nacisk kładziemy na naukę walki wręcz, dynamikę i szybkość. Obronę „gołymi rękoma” przed nożownikiem która jest bardzo zbieżna z technikami Krav Maga, oraz wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku w samoobronie przed atakiem nożownika. Krótko mówiąc nauczycie się używać w walce i bronić się wszystkimi przedmiotami które znajdą się w zasięgu waszych rąk.

Szkolenie walki nożem (nie tylko) jest bardzo zbieżny z filozofią Krav Maga:

„Osiągnij taki stopień biegłości, żebyś nie musiał(a) zabijać”

Walczmy ze stereotypami zmieńmy świadomość swoją i swoich bliskich

„Broń jest neutralna, ani dobra ani zła i tylko od Nas  zależy w jakim celu jej użyjemy”
Włodzimierz Kopeć
Nóż nie jest dobry a ni zły, nóż to tylko narzędzie, które może wykonać bardzo dużo złego, ale również bardzo dużo dobrego (nie będę tu wymieniał rodzajów i zastosowania noży, to inny temat), nóż może uratować życie.

Broń palna tak jak i nóż jest postrzegana negatywnie, bo jest śmiercionośna, ale czy to  jest powód żeby zamykać np. strzelnice, kluby strzeleckie?
Dzieci, młodzież, dorośli  w klubach strzeleckich ucząc się strzelać sportowo, uczą się przede wszystkim szacunku do broni, przepisów prawa, edukują, poszerzają swoja wiedzę z zakresu historii, fizyki, matematyki, balistyki, rosną na świadomych i wykształconych obywateli.

To samo tyczy się szermierzy. Szkoły fechtunku sportowego czy historycznego. Te szkoły nie tworzą złoczyńców tylko wspaniale wyszkolonych światowej sławy zawodników (kilku mam przyjemność znać osobiście) i nie traktuje się ich jak potencjalnych agresorów, przestępców.

Nóż był, jest i będzie jednym z podstawowych narzędzi którymi posługuje się człowiek.
Tworzyli i posługiwali się nożami nasi przodkowie od człowieka pierwotnego po homosapiens sapiens, od kamiennych po piękne, kultowe niemal mistyczne rękodzieła.
W niektórych kulturach nóż jest często postrzegany jako atrybut męskości jest narzędziem które otrzymują chłopcy na odpowiednim etapie swojego życia.

Czy w taki razie nóż jest zły?

Nóż to tylko kawałek stali (nie tylko), często oprawiona w piękną rękojeść który szybciej czy później zardzewieje i się rozpadnie, ale to jak go użyjemy i w jakim celu zależy tylko od Nas.

Nawiązując do szkolenia walki nożem UKF (właściwie powtarzam to na każdym treningu i nie tylko tyczy się noża), to jak się zachowacie, co i jak zrobicie w sytuacji zagrożenia będzie tylko świadczyć o waszych nabytych umiejętnościach, wyszkoleniu, świadomości i kontroli sytuacji.

Nauczymy Cię posługiwać się narzędziem jakim jest nóż ( nożyczki, śrubokręt, ołówek, klucze też mogą zrobić krzywdę), w samoobronie, w skutecznej samoobronie.
Damy Ci oręż, umiejętności którymi świadomie będziecie umieli się posługiwać.

Zapraszam na treningi UKF.
Zapisy ( imię i nazwisko, tel. kontaktowy ) na zajęcia proszę kierować na e-mail mariusz.kravmaga@op.pl lub SMS 602 496 484

Co należy wziąć na pierwszy trening ?
Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy (koszulka, spodnie, obuwie sportowe) oraz wodę do picia.

Miejsce: Ogrodowa 5, Oborniki
Niedziela
Godz. 17:00-20:00

Kontakt:
Mariusz Zarzycki
tel. 602 496 484
e-mail: mariusz.kravmag@op.pl